Podniesienie jakości i dostępności usług publicznych
świadczonych drogą elektroniczną w 12 gminach północnej Wielkopolski
This is an example of a HTML caption with a link.

Ankieta

Testowa ankieta
Pierwsza opcja
Druga opcja
Trzecia opcja
Czwarta opcja

Strona głównaarrowAktualnościarrowKONFERENCJA podsumowująca projekt: "Podniesienie jakości i dostępności usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną w 12 gminach północnej Wielkopolski (1/JUP/2012)".
 
16.09.2014

Termin i miejsce:
30 września 2014 roku, godz. 11.00,
Hotel Gromada, Al. Piastów 15, Piła

Szanowni Państwo.
Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych w okresie od 1 stycznia 2013r. do 30 września 2014r., wspólnie z 12 gminami z północnej Wielkopolski, realizował projekt Podniesienie jakości i dostępności usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną w 12 gminach północnej Wielkopolski.
Podstawowym celem projektu było przygotowanie gmin północnej Wielkopolski do wdrażania nowoczesnych narzędzi informatycznych dla podniesienia jakości i dostępności świadczonych usług publicznych.
Zrealizowane zadania projektu przyczyniły się m. in. do rozwinięcia kompetencji pracowników samorządowych (wykłady i zajęcia warsztatowe, poznanie dobrych praktyk z obszaru e-administracji podczas wyjazdu studyjnego do Danii) oraz zwiększenia liczby usług świadczonych drogą elektroniczną. Opracowano dwa ważne dokumenty: Raport o jakości i dostępności usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną oraz Strategię rozwoju e-usług, określające dalsze działania przy budowie nowoczesnej administracji samorządowej. Nie zapomniano o promocji wprowadzanych rozwiązań, także wśród młodzieży gimnazjalnej. Zagadnienia te zostaną zaprezentowane podczas konferencji.

Dlatego zapraszam serdecznie do udziału w konferencji zarówno jego beneficjentów, jak i przedstawicieli samorządów z północnej Wielkopolski, którzy w nim nie uczestniczyli. Po zapoznaniu się z rezultatami prac być może włączą się oni w działania wspólne dla podniesienia jakości usług publicznych świadczonych w Regionie. Tematyka konferencji jest adresowana do osób zarządzających samorządami: wójtów, burmistrzów, prezydentów, informatyków samorządowych, sekretarzy i skarbników miast i gmin oraz wszystkie inne osoby, które mają wpływ na rozwiązania organizacyjne i techniczne usprawniające funkcjonowanie urzędu administracji samorządowej a także na kreowanie polityki informacyjnej samorządu.

                                                                                    Marek Bigosiński
                                                                                Koordynator generalny

Zaproszenie - Pobierz plik format PDF (150KB)

unia
Strona internetowa projektu Podniesienie jakości i dostępności usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną w 12 gminach północnej Wielkopolski
częściowo finansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007 - 2013